• אטרקציות ברומא


  רומא היפהפייה, אחת מהערים העתיקות בעולם, היא ביתם של מבנים ששרדו מתקופות קדומות שכיום מחזירים את המבקרים אלפי שנים לאחור. בירת איטליה, בעבר בירתה של האימפריה הרומית וגם מקום מושבו של האפיפיור, משובצת בסמטאות ציוריות ובתי אבן ישנים, מקומות יפים והיסטוריים, ריח ארומה משכר של קפה איטלקי משובח - ואינספור תגליות אמנותיות, קולינריות ותרבותיות.  דברים לעשות ברומא

   

  5 דברים שחייבים לעשות ברומא

   

  מזרקת טרווי: המזרקה המוכרת גם כמזרקת המשאלות וסביבה אגדה, לפיה מי שישליך אליה מטבע יזכה לחזור לעיר. אז, אם תרצו לחזור שוב לרומא בעתיד - ואנחנו מניחים שתרצו - אל תשכחו לזרוק מטבע אל קרקעית המזרקה, בדיוק כמו שנוהגים לעשות מאות אלפי תיירים מידי שנה. המזרקה מקושטת בפסלים רבים, ביניהם פסלו של נפטון, ובלילה היא מוארת ונחשבת למקום רומנטי להפליא.

  הקולוסאום: באמפיתיאטרון המפואר שהוקם לפני אלפי שנים, לחמו הגלדיאטורים בחיות הטרף לקול תשואות הקיסר וההמון. הקולוסאום הכיל בעבר כ-55 אלף צופים ומככב בראש רשימת האטרקציות של רומא. במשך השנים נפגע המבנה מרעידות אדמה רבות וגם שודדי עתיקות, אך זה לא גרע מקסמו הבלתי נגמר. 

  הפנתאון: המקדש העתיק והמרשים הפך לסמל האימפריה. כיום, זהו אחד המונומנטים המרשימים בעיר, וגם זה שהשפיע על אדריכלים רבים לאורך ההיסטוריה. מבנה הפנתאון שהוקם בהשראת האלים והשמש, הוא גם אחד המבנים העתיקים ששרדו בצורה הטובה ביותר לאורך השנים. 

  גבעת ג'אניקולו: הגבעה ההיסטורית הידועה גם בשם הר הוותיקן, נמצאת בסמוך לנהר ובה כנסיות חשובות ומפורסמות. בעת העתיקה הגבעה הייתה מקום פולחן לאלים, וגם כיום היא מציעה נוף מרהיב על רומא, במיוחד בשעות שקיעה ובזריחה. אגב - על הגבעה נערך במאה ה-19 קרב היסטורי שבו ניצח הצבא האיטלקי את צרפת ורומא - ובעקבותיו הפכה רומא לבירת ממלכת איטליה.

  טרסטוורה: הרובע ה-13 של רומא הוא גם אחד מהאזורים היפים בה. בתי הרובע וסמטאות משמרים את אדריכלות ימי הביניים וכיף להסתובב באזור - הוא מלא במסעדות ובתי קפה, חנויות וגלריות לאמנות. האזור שוכן בצד השני של הנהר, ולו אופי מיוחד בדמות פסטיבלים שונים ומגוון אירועים.
   
      טיפ מיועצי איזיגו

  אטרקציות ברומא: נוסעים במרץ או באפריל? בקרו במבצר העתיק פורטה פרנסטינו נמצא בשכונת צ'נטצ'לה המבצר שהפך ממקום ישן ומוזנח, לאזור תוסס בו שוק איכרים, בתי קפה, קולנוע לסרטים אלטרנטיביים וגם פסטיבלים של אוכל, המתקיימים במועדים אלה.

  חיי לילה ברומא: אם אתם צעירים בגיל או ברוח, בקרו בבר הסלסטינו שברובע הסטודנטים סן לורנצו. מדובר במקום מפגש לצעירים עם מוזיקה טובה, מבחר אלכוהול וסצנת שוטטות ופיק אפ. 

  שופינג ברומא: שוק פורטה פורטסה פתוח רק בימי ראשון בבוקר - אבל מדובר בשוק הפשפשים והמציאות הגדול בעיר. השוק מלא בדוכני בגדים חדשים וישנים, דוכני ריהוט, אופניים, מצלמות ישנות, פוסטרים, ספרים, בולים ומה לא. אם תרצו, זהו גם המקום הטוב ביותר לרכישת מזכרות מקומיות.
   
   


   
      המערכת מחפשת עבורך: