טיול מאורגן לקניה

  • פרטי הטיול
  • מסלול הטיול
  • מידע ותנאים
  • מפת הטיול
  • תמונות וסרטונים

טיול לקניה

סוד הקסם של קניה הוא במפגש ישיר עם עולם הטבע ובעלי החיים הפראיים של אפריקה. מהחופים עם החול הלבן הנושקים לאוקיאנוס ההודי ועד לאגם ויקטוריה, האגם הטרופי הגדול בעולם, קניה היא חווית טבע ותרבות שנוגעת בכל החושים.

בקניה נמצאו שרידי האדם הקדמון שחי בה לפני מיליוני שנים והיא משמרת את עולם החי העשיר ביותר באפריקה. בשמורות הטבע במדינה אפשר לפגוש את חיות הבר האגדיות כמו אריות, נמרים, פילים אפריקאים, הבופאלו והקרנפים השחורים, על רקע מישורים זהובים. בקניה אפשר לגלות תרבות מסקרנת של שבטים אקזוטיים המנהלים אורח חיים חקלאי מסורתי, לשמוע את סיפורי הפולקלור שעוברים מדור לדור, לבקר בכפרים קטנים וללמוד על מנהגים ומסורות מיוחדות.

יום 1: תל אביב – קילימנג'רו (Kilimanjaro) – פארק לאומי אמבוסלי (Amboseli National Park)

נפגש בנתב"ג ונעלה על טיסה ישירה אל נמל התעופה הבינלאומי קילימנג'רו שבטנזניה.
עם הנחיתה ולאחר התארגנות, נצא צפונה אל הגבול עם קניה. נחצה בין המדינות וניסע לביקור בפארק אמבוסלי. על רקע נופי הר הקילימנג'רו, חיים עדרי פילים, גנו, זברות, קופים ועוד מגוון בעלי חיים וציפורים. נטייל בפארק המלא בצמחייה, נפגוש מקרוב את בעלי החיים ונגיע לנקודות תצפית מדהימות. את הלילה נבלה בלודג' מרווח הממוקם בסביבה.

יום 2: תל אביב – קילימנג'רו (Kilimanjaro) – פארק לאומי אמבוסלי (Amboseli National Park)

נפגש בנתב"ג ונעלה על טיסה ישירה אל נמל התעופה הבינלאומי קילימנג'רו שבטנזניה.
עם הנחיתה ולאחר התארגנות, נצא צפונה אל הגבול עם קניה. נחצה בין המדינות וניסע לביקור בפארק אמבוסלי. על רקע נופי הר הקילימנג'רו, חיים עדרי פילים, גנו, זברות, קופים ועוד מגוון בעלי חיים וציפורים. נטייל בפארק המלא בצמחייה, נפגוש מקרוב את בעלי החיים ונגיע לנקודות תצפית מדהימות. את הלילה נבלה בלודג' מרווח הממוקם בסביבה.

יום 3: שמורת אברדר (Aberdare National Park)

בתום ארוחת הבוקר ניסע לעבר שמורת אברדר, הממוקמת על רכס הרים ועטופה ביער גשם צפוף.
השמורה מגינה על מערכת אקולוגית ייחודית ובה בעלי חיים רבים שחלקם נדירים כמו אנטילופות בונגו, קופי קולומבוס שחורים ולבנים, חזירי יער ועוד מגוון גדול של ציפורים. נתארח בלודג' בלב השמורה, שנחשב כאחד ממתחמי האירוח המפורסמים בקניה. הלודג' משקיף על מאגר מים אליו מגיעים בעלי חיים רבים. במקום יש גם מרפסת תצפית המציעה נוף מרתק.

יום 4: אגם ניוואשה (Lake Naivasha)

היעד הבא הוא אגם ניוואשה היפהפה, העשיר בחיות בר ועופות מים. לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל האגם שהוא חלק משרשרת אגמים הממוקמים בשבר הסורי-אפריקאי.
זהו אגם מים מתוקים העשיר בדגים וסביבו עופות מים כמו קורמורנים, שקנאים, שלדגים ופלמינגו ורודים. באגם יש חצי אי שזכה לכינוי "אי הסהרון" והיה בעבר מרכז בילוי ונופש לתושביה הבריטיים של קניה. נצא לשייט רגוע באגם ונצפה על להקות ההיפופוטמים העצומים, הג'ירפות הצופות מרחוק והנופים המקסימים.

יום 5: שמורת מסאי מארה (Masai Mara)

היומיים הבאים יוקדשו להיכרות עם שמורת הטבע הגדולה של קניה ואחת מהמפורסמות בעולם – שמורת המסאי מארה.
בשמורה מתרחשת "הנדידה הגדולה" שבמהלכה מיליוני בעלי חיים חוצים את הסרנגטי ואת שמורת מסאי מארה בחיפוש אחר מקורות חדשים למזון ומים. אפשר להתרשם מיצר ההישרדות המדהים של עדרי הגנו המזדווגים תוך כדי תנועה, כאשר היכולת של העגלים הצעירים להמשיך במסע היא קריטית. בעקבות העדרים נעים גם טורפים רבים כמו אריות, צבועים וגם עופות דורסים הממתינים להזדמנות. משחק החיים והמוות הוא שגרה יומיומית בשמורה וביחסים בין טורפים ונטרפים. השמורה קיבלה את שמה בגלל הנהר העובר בה ובזכות בני שבט המסאי, אחד מהשבטים המרתקים באפריקה. נצא לגלות את מנהגיהם המיוחדים ואת המסורת של בני השבט, התלבושות הצבעוניות, בתי הבוץ, השירים והריקודים. בני המסאי הנוודים למחצה מאמינים שהבקר ניתן להם במתנה מאלוהים ובנוסף גם מגדלים תוצרת חקלאית כמו תפוחי אדמה וכרוב. נצפה בריקוד המפורסם בו הגברים מנתרים לגובה רב, נשמע את סיפורי הפולקלור של השבט ונזכה להצצה ייחודית על תרבות מרתקת.

יום 6: המשך ביקור בשמורת מסאי מארה (Masai Mara)

יום 7: שמורת מסאי מארה – ניירובי (Nairobi)

בתום ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מהשמורה ובני שבט המסאי וניסע אל העיר ניירובי בירת קניה.
העיר מציגה ניגוד מרשים בין בנינים חדשים ומפוארים לשכונות עוני מוזנחות, כשבתחומה יש מוזיאונים רבים, פארקים טבעיים ושווקים. נצא לסיור בעיר ונלמד על ההיסטוריה שלה ותושביה ומיד לאחריו נגיע לבית המלון.

יום 8: ניירובי – ארושה – תל אביב

לאחר סיור קצר בניירובי, נחזור למלון ונצא בנסיעה דרומה אל העיר ארושה שבצפון טנזניה. מהעיר נגיע אל נמל התעופה הבינלאומי קילימנג'רו ונעלה על טיסה ישירה חזרה לתל אביב.

המחיר כולל

טיסות בינלאומית ישירות בחברת ארקיע.
מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה.
מדריך ישראלי מיומן ומומחה ליעד מצוות "כרמל תיירות".
רכבי שטח 4*4: טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים – שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים.
לינה: לודג’ים מהשורה הראשונה, ממוקמים בלב השמורות.
כלכלה: פנסיון מלא.
מים מינרליים במהלך הספארי.
מסי נמל וביטחון.
טיפים לנותני השירות המקומיים.
הרצאות ופעילויות בערבים.
המערכת מחפשת עבורך: