טיול מאורגן לטנזניה

  • פרטי הטיול
  • מסלול הטיול
  • מידע ותנאים
  • מפת הטיול
  • תמונות וסרטונים

טיול לטנזניה

טנזניה היא אפריקה האותנטית, זו המשתקפת בתמונות היפות של פסגת הקילימנג'רו המושלגת, הערבות האינסופיות וגם חופי הטורקיז של זנזיבר. בין המרחבים של הסרנגטי תוכלו לפגוש מגוון יוצא דופן של חיות טרף, אוכלי עשב וציפורים נדירות – לצד נופים מרהיבים, תרבות מרתקת ושפע של חוויות בלתי נשכחות.

כשחושבים על טיול ספארי באפריקה, טנזניה היא לאל ספק הבחירה הראשונה. המגוון העצום של בעלי החיים, כמו אריות, נמרים, קרנפים ופילים המטיילים בשמורות הטבע, לצד תרבות אפריקאית מסורתית בת אלפי שנים, הופכים את טנזניה למקום מרתק וגדוש בחוויות. כרבע משטחה של המדינה העצומה (כ-945 אלף קמ"ר) מוקדש לשמורות טבע וזוכה להגנה. "הנדידה הגדולה" של עדרי הגנו ושאר בעלי החיים בחיפוש אחר מקורות מזון היא מחזה מרשים, לצד רגעים מופלאים רבים כמו המפגש עם חופים ואגמים, עולם תת ימי נדיר ותרבות ססגונית ומלאת שמחת חיים.

יום 1: תל אביב – ארושה (Arusha)

נתאסף בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה אל טנזניה.
לאחר הנחיתה בנמל התעופה הבינלאומי קילימנג'רו, ככל שהזמן יאפשר זאת, ניסע לכיוון העיירה ארושה הנמצאת למרגלותיו של הר קלימנג'רו, הגבוה באפריקה. נצא לסיור מהנה, נבקר בשוק הצבעוני של העיר ובשוק מלאכת היד של בני שבט המסאי.

יום 2: שמורת טרנג'ירי (Tarangire National Park)

בסיום ארוחת הבוקר נתחיל בנסיעה לעבר צפון-מזרח טנזניה, שם ממוקמת שמורת טרנג'ירי, בה אפשר לפגוש במספר גדול של פילים ועוד שפע של בעלי חיים כמו ג'ירפות ואריות.
הנוף ההררי של האזור מתאפיין במספרים עצומים של עצי באובב וצמחייה ירוקה וצפופה, והנופים – נהדרים. השמורה היא גם גן עדן לחובבי ציפורים שיכולים לצפות בעשרות מיני ציפורים נדירות המתרכזות סביב הביצות גם בעונה היבשה. את הלילה נבלה בלודג' מרווח הממוקם על צוק (לצורך הסוואה) ומציע נקודת מבט יוצאת דופן על האזור, בעלי החיים וגם על שקיעה יפהפייה.

יום 3: המשך ביקור בשמורת טרנג'ירי (Tarangire National Park)

יום 4: שמורת סרנגטי (Serengeti National Park)

לפנינו 3 ימים בהם נבקר באחת משמורות הטבע המפורסמות בעולם – הסרנגטי. בין נופי השמורה המדהימה נפגוש מגוון כמעט בלתי נתפס של בעלי חיים טורפים ונטרפים.
נלמד גם על העדרים העצומים היוצאים לנדידה בעקבות מקורות מזון ומים. נסייר ליד אגמים קטנים השורצים בתנינים והיפופוטמים, ננסה לפגוש אריות מנומנמים בעשב הגבוה, ופילים שנעים בכבדות אל בורות המים. נפגוש בג'ירפות, זברות, צבאים וגם בנשרים ועופות דורסים המשקיפים מלמעלה. עם רדת הערב, נהנה בבריכת שחייה מפנקת המשקיפה על נופי הסוואנה. את הלילה נבלה בלודג' המציע תצפית נהדרת על נופי השמורה. 

יום 5: שמורת סרנגטי – שבט המסאי

את היום השני בביקור בשמורת סרנגטי, נקדיש להיכרות עם אחד מהשבטים המרתקים והיפים באפריקה – שבט המסאי.
בתום ארוחת הבוקר נצא אל כפר מסורתי בו מתגוררים בני השבט, נלמד על סגנון חייהם, צורת מגוריהם ואף נבקר בבית ספר מקומי. נצא לסיור בשוק מגומו (Mugumu), השוק המרכזי של האיכרים בסביבה בו הם מוכרים תוצרת חקלאית. השוק מספק גם נקודת מבט מרתקת על תהליך המשא ומתן בתרבות המקומית.

יום 6: שמורת סרנגטי – הנדידה הגדולה

היום השלישי בסרנגטי יוקדש לנסיעה בשטח (Game Drive) בעקבות תופעת הטבע המדהימה שבה יוצאים מיליוני בעלי חיים למסע בעקבות מקורות מים חדשים.
מדובר בחגיגה לטורפים הגדולים של אפריקה, המזנבים בעדרי הגנו והזברות, הצבועים הניזונים מהשאריות, העופות הדורסים הממתינים לפגרים וגם התנינים השורצים במים ומנסים את מזלם. נקודת התצפית הטובה ביותר היא בסמוך לנהרות שם ממתינים הסכנות לבעלי החיים הנודדים. הטיול עובר בין אזורים שונים בשמורה וכולל גם ארוחת צהריים בחיק הטבע. עם רדת הערב, נצעד באזור יחד עם מלווים מנוסים מבני המסאי ונשמע על נקודת מבטם הייחודית בהקשר לעונת הנדידה ובכלל.

יום 7: מכתש נגורונגורו (Ngorongoro Crater)

בסיומה של ארוחת הבוקר, נפרד מהסרנגטי וניסע אל מכתש נגורונגורו, שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
יש המכנים את האזור "תיבת נוח תנכ"ית" היות וחיים בו מגוון מייצג של רוב חיות הבר במזרח אפריקה. המכתש הוא למעשה לוע הר געש בן מיליוני שנים, והוא משמש כביתם של עשרות אלפים מבני שבט המסאי. בין מישורי העשב, יערות הגשם, הנחלים והביצות, חיים עשרות אלפי מינים של בעלי חיים, חלקם בסכנת הכחדה ובאזור אף נערך מחקר ארכאולוגי בעקבות האדם הקדמון. נצא לספארי באזור המרהיב ונפגוש את בעלי החיים המרתקים.

יום 8: קלימנג'רו– תל אביב

בהתאם למועד הטיסה, נצא לאחר ארוחת הבוקר אל נמל התעופה קלימנג'רו וממנו נעלה על טיסה ישירה חזרה לתל אביב.

המחיר כולל

טיסות בינלאומית ישירות בחברת ארקיע.
מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה.
מדריך ישראלי מיומן ומומחה ליעד מצוות "כרמל תיירות".
רכבי שטח 4*4: טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים – שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים.
לינה: לודג’ים מהשורה הראשונה, ממוקמים בלב השמורות.
כלכלה: פנסיון מלא.
מים מינרליים במהלך הספארי.
מסי נמל וביטחון.
טיפים לנותני השירות המקומיים.
הרצאות ופעילויות בערבים.
המערכת מחפשת עבורך: